ОмскАвтоСклад

П'ятигірська сільська рада Балаклійського району

До відома громадян

 

 


 

 

 


 

 

 


 

Профілактика гострих кишкових інфекцій пов'язаних з вживанням води з колодязів

   Вживання якісної води для пиття є однією з найважливіших запорук збереження здоров’я людини і її довголіття. Але потрібно пам’ятати, що вода може бути одним із факторів передачі небезпечних інфекційних захворювань, в першу чергу кишкових.
 
   Найбільш поширеним джерелом питного водопостачання є підземні ґрунтові води, які потрапляють до населення найчастіше через шахтні колодязі.
   Колодязна вода, що використовується для господарсько-питних потреб, повинна бути епідемічно-безпечною (не містити бактеріального забруднення),не шкідливою за хімічним складом та приємною за органолептичними (смаковими) властивостями.
   Дезінфекцію колодязів необхідно проводити за епідемічними показаннями, а саме: при встановленні мікробіологічного забруднення води, при виникненні надзвичайних ситуацій (повеней, затопленні територій, в результаті сильних злив), а також з профілактичною метою.
   Знезараження води у колодязях, проводиться передбаченими для цих цілей дезінфекційними засобами, дозволеними до застосування Міністерством охорони здоров’я України і які внесено у відповідний державний реєстр дезінфекційних засобів. Дезінфекційні засоби випускаються у вигляді таблеток, що добре розчиняються у воді, а саме:
Акватабс, Жавель-клейд, Санідез та інші.
   
   У випадку отримання власником колодязя незадовільних результатів лабораторного дослідження води по санітарно-хімічних або мікробіологічних
показниках, існує необхідність відкачування води та проведення санації колодязя.
Дезінфекція колодязів, які потрапили в зону підтоплення, включає:
– попередню дезінфекцію колодязя;
– очищення колодязя;
– повторну дезінфекцію колодязя;
– лабораторний контроль якості питної води.
 
   З метою попередження захворювання на ГКІ необхідно вживати
виключно воду гарантованої якості, воду з невідомих джерел для пиття
використовувати тільки після кип’ятіння або після проведення додаткового
очищення та знезараження.
 
 

  

#ЧеснаПлатіжка

 

Міністерство юстиції України розробило покроковий алгоритм дій для споживачів житлово-комунальних послуг. Він пояснює,як захистити свої права у разі, якщо органи місцевого самоврядування не виконують рішення Уряду про перерахунок тарифів на теплопостачання та постачання гарячої води в опалювальному сезоні 2019/2020 року ????

Крім того, усі зразки документів для перерахунку ціни на зазначені комунальні послуги вже розміщені на сайті Мін’юсту. 

Документи шукайте за посиланням: http://bit.do/eXSQH